V soboto je v Kamniku potekal že tradicionalni 14. kamniški kros z gorskimi kolesi. Ekipa Sloge 1902 je tokrat nastopila s 15 kolesarji.

Že dopoldne se je na progo podal veteran Leon Svetličič, ki je z življenjsko tekmo dosegel izvrstno drugo mesto v mednarodni konkurenci. Sledila je tekma elite. Tu so sicer vsa prva tri mesta dosegli predstavniki tujih držav, naš David Vogrin pa si je prikolesaril 17. mesto. Popoldne so sledile še dirke slovenskega pokala mladih. Začelo se je z dirko najmlajših, da pa je bila še bolj zanimiva je poskrbelo vreme. Tik pred startom najmlajših dveh kategorij U7 in U9 je tokrat sicer v celoti asfaltirano progo namočil dež, kar je botrovalo zelo velikemu številu padcev. Kljub temu so vsi tekmovalci brez resnih poškodb prikolesarili v cilj. Večina naših še posebej uspešno. Pri najmlajših dečkih je slavil Vit Felc, v kategoriji višje pa njegov brat MajDavid Svit Novak je bil tretji, le mesto za njim pa Jure Čibej. Pri dekletih kategorije U11 sta prvi dve mesti odpeljali Polona Murovec in Barbara Čibej, pri fantih pa sta s ciljnim sprintom 2. in 3. mesto privozila Peter Svetličič in Matej LahajnarGašper Gantar je bil 6., Jernej Tolar pa 13. Kot zadnji so nastopili še fantje skupina U15, kjer je Miha Tratnik Bajc spet osvojil sijajno 2. Mesto, Aljaž Tratnik pa z novim kolesom  prav tako izvrstno 5. Manj sreče je imel le Nejc Mrak, ki je na žalost zaradi tehničnih težav odstopil že v prvem krogu.

Zgoraj doseženi rezultati nakazujejo dobre obete za državno prvenstvo, ki bo čez slaba dva tedna v Domžalah.